| Blackwoman27 a întrebat:

Buna TPU.vreau sa ma dezvat de prostul meu obicei de a dormi vreo 9-10 ore pe noapte?acum am incercat sa ma culc pe la 11 jumatate si sa am trezesc la 7:!5,dar in primele zile mi-a fost foarte greu,asa de obosita eram la scoala ieri,de am cascat toata ziua...si vreau sa ma dorm mai putin,sa ma culc tarziu si sa ma trezrsc devreme,insa mie teama peste 1-2 saptamani o sa cad lata crying .Va rog,ajutor !

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mat31new a răspuns:

Nu e obicei prost, dormi cat timp ai nevoie sa te odihnesti...

| Blackwoman27 explică (pentru mat31new):

Problema e ca cu cat dorm mai mult cu atat inca as mai vrea sa dorm laughing

| Hyora a răspuns:

Seara inainte de culcare nu manca mult si sa fie ceva usor, la amiaza incearca sa dormi cel putin o ora, incearca seara sa te culc nu mai tarziu de zecewinking Sper sa te ajute cu cevahee hee oricum mult succes in continuare big grin

| Lolll a răspuns:

Incearca sa dormi la ameaza.Si stai pana l 11:30 12 si culcate dupa...big grin