| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa spun ca de câteva zile îmi e greata si abia mănânc, abia am mâncat ieri niste supa si azi un iaurt. In ultimele 2 zile chiar mi-a fost cam rău. Menționez ca am 16 ani si i-am spus mamei cum ma simt si continua să-mi spună sa beau ceai si sa mănânc in condițiile in care eu abia beau apa. As putea sa merg singura la medicul de familie să-mi dea o rețetă sau o trimitere eventual daca e ceva mai grav si sa vin cu mama.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Cristine9595 a răspuns:

Ia un Metoclopramid pentru greața.

| progat a răspuns (pentru Cristine9595):

Am luat si nu are nici un efect.