| ella1515 a întrebat:

Buna tpuuu! m-am trezit de dimineata cu un ditamai herpesu pe buza inferioara de parca nu e de ajuns mai am si buzele umflate zici ca doar ce mi-am pus botoxlaughing am auzit ca pasta de dinti si albusu de ou spuma face minuni? voi ce tratamente naturiste stiti? si nu-mi ziceti de plasturi ca nu-s buni ( cel putin pentru mine ).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Ar fi bine sa folosesti un unguent pe baza de aciclovir. Tratamente naturiste gasesti aici: http://www.i-medic.ro/remedii/remedii-naturiste-pentru-boli-de-piele

| Raniia a răspuns:

Cumpără-ti de la farmacie Zovirax-unguent si aplică-l pe zona respectiva. Încearca sa nu-ti umezesti buzele, cu cât cedezi senzatiei de mâncărime si te scarpini cu atât senzatia se va accentua.

| Adina77 a răspuns:

Buna!
Am auzit ca trece cu Acyclovir.
Nici o pasta de dinti, nici un albus de ou.
In schimb ia si ceva pentru imunitate.
Sanatate!

| Monicaツ a răspuns:

Mai bine te duci la farmacie si iei o crema numita Aciclovir, nu e scumpa, si o sa ti se desumfle iar in cateva zile o sa-ti treaca. Succes!

| asman a răspuns:

Cu Aloe(planta) iti trece destul de repede.
storci o picatura-doua dintr-o bucatica rupta/taiata din planta.

| Luchia a răspuns:

Pasta de dinti sau crema de galbenele