| anonim_4396 a întrebat:

Buna tpuuuuu
Am un nodul la sân adenofibros care cică nu e grav dar de ceva timp ma doare rău de tot acum trebuie sa îmi vina ciclu in 3 zile și ma doare groaznic. E normal sa doară când se apropie menstruația?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca de obicei in preajma/perioada zilelor in care se manifesta sangerarea menstruala activitatea hormonala se modifica intr-o foarte mare masura devine posibil ca la nivelul sanilor sa apara si astfel de simptome de disconfort mai mult sau mai putin dureros. Ar fi indicat sa discuti cat se poate de serios cu un medic senolog, in privinta acelui nodul si mai ales pentru a stabili modul prin care poate fi eliminat. Multa sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să mergi la un medic.