| suicidal69 a întrebat:

Buna tutoror! Am 14 ani sunt fata, si am o mica problema.Simt o durere in cosul pieptului pana in spate si o data cu aceasta durere am o tusea seaca si simt ca ma sufoc durerea este suportabila.Ce credeti ca ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| littleblackgirl a răspuns:

Ai cumva si febra? Pentru ca daca da, este posibil sa ai pneumonie (o infectie la nivelul plamanilor care cauzeaza durere si tuse) si trebuie neaparat sa consulti un medic ca sa iti prescrie antibiotice.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poate fi vorba de o răceală la plămâni!
Chiar dacă ai febră ( în general, aceasta însoţeşte o astfel de răceală ), ea este mică : 37-37, 5 ( deci, neobservabilă FĂRĂ o măsurare cu termometrul ).

Mergi la un control la medicul de familie pentru diagnostic ( eventual investigaţii suplimentare ) şi tratament.

Toate cele bune.

| Azµre a răspuns:

Vezi un medic, posibil să ai o răceală la plămâni.

| BogdanLuca a răspuns:

Probabil durerea ta este pe nerv.o pneumonie ( aprindere de plamani ) sau ceva. Consulta un medic!
-littleblackgirl nu trebuie sa ai febra pentru a avea pneumonie!