| NicoletasiAndrei a întrebat:

Buna tuturor, vreau sa va intreb pe voi daca mananc o felie sau 2 de pizza ingrasa? mi s-a facut pofta. dar imi este tare frica sa mananc ca poate ma ingras. Vreau sa mentionez ca am 53 de kg. Vreau pareri, va multumeschappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Stai liniştită că NU te îngraşi de la o felie de pizza happy

Toate cele bune.

| Fatamuntilor a răspuns:

O felie de pizza nu ingrasa! Sa nu devina totusi un obicei!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cucoana, eu mananc si o pizza intreaga macar o data la 2 saptamani. Si merg pe minus. Depinde de organismul(metabolismul) fiecaruia.
Baga in tine ca sparta. Pizza e buna.

Sau imparte-o cu Andrei daca tot impartiti totul, pana si contul de pe TPU.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetele astea... Mai, daca mancati zilnic cantitati mari de mancare si nu faceti sport/miscare, atunci va ingrasati.
O data la nu stiu cat timp, nu te afecteaza.