| Ooooooooooooooo901234 a întrebat:

Vă rog să mă ajutați! Aş vrea să știu cam ce aş putea să fac ca să mi se duca mai repede menstruația, pentru ca am un eveniment în 2 zile și îmi este frica sa nu se întâmple sa mă pătez.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Foloseste tampoane. Sa ai si rezerve la tine!
Daca nu-i sigur, pune-ti scutece, ca la bolnavi.

| darrio2007 a răspuns:

Protectie si atat.

| Adry05 a răspuns:

Folosesti si tu absorbante sau chiar tampoane cu putere mare de absorbtie, te duci mai des pe la baie sa fii sigura si n-are ce sa ti se intample

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Te protejezi și nu se întâmplă nimic. Sunt atatea metode (OB-uri, absorbante). Poți folosi, Always Platinum/Ultra Night (pentru flux abundent) dacă ți-e așa teamă. Ia câteva bucăți la tine, pentru schimb. Și nu te ridica brusc de pe scaun. happy Pentru liniștea ta, nu te îmbrăca in alb sau in culori deschise.

| Bizon95 a răspuns:

Pampers de adulti la eveniment
1 nu se observa
2. esti absolut SIGURA ca nu se intampla nici un accident
doar ca e putin umilitor... insa nu trebuie sa stie nimeni in afara de tine
3. am vazut cliseul asta intr-un film, LA DOCTORI, intra in operatie de 7-8h, operatia s-a anulat si s-a ofticat ca si-a pus pampers degeaba (stiu ca suna aiurea, dar chiar nu vad nici un raspuns la "why not?" )

| crTy a răspuns:

N-ai cum sa opresti menstruatia. Si chiar daca ai gasi pastile sau altceva (lucru de care eu n-am auzit sa existe) cel mai probabil iti vei deregla organismul. Iti sugerez sa ai grija cu ce te vei imbraca si sa-ti controlezi miscarile. De asemenea, alcoolul grabeste scurgerea (n-ai specificat evenimentul la care participi)