| dalii389 a întrebat:

Vreau să pun o întrebare și vreau să știu dacă ați avut și voi problema pe care o am eu.
De la un timp mă dor ochii, și aș vrea să merg la un control, doar că nu vreau să merg și să îmi spună că nu am nimic, așa că vă întreb pe voi în primul rând.
Primele simptome au fost cerculețele, noaptea în special chiar dacă lumina era aprinsă, vedeam multe multe cerculețe. Mai apoi, ochiul drept mi s-a umflat, dar mi-a trecut. Ochii îmi erau roșii, și mă dureau încât nu-i puteam ține deschiși. Iar apoi, noaptea, nu vedeam bine lumina în întuneric, de exemplu ceasul, care nu este chiar atât de departe de pat. Dar odată ce aprindeam lumina vedeam destul de bine, dar puțin prea luminat, așa cred că aș zice.
Mi s-a întâmplat să nu văd bine cu un ochi dar apoi îmi trecea.
Și acum aș vrea să vă întreb dacă și vouă vi s-a întâmplat, și de la ce ar putea fi? Mulțumesc pentru răspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Victoria18 a răspuns:

Ai probleme de vedere. Eu port de 4 ani ochelari si acum nu mai am acele simptome. Aveam aceleasi simptome. Du-te la doctor ca nu e nimic grav doar ai nevoie de ochelari... Ori pentru totdeauna ori de corectie, ai mei sunt de corectie si ma duc sa le schimb mereu dioptriile... si intr-o zi mi se va regla vederea. Du-te cat mai curand, daca nu te duci e posibil sa faci probleme mult mai grave. Zi frumoasa!

| dalii389 explică (pentru Victoria18):

Mulțumesc, dar cred că poate fi și de la oboseală, și de asta am întrebat.