| ckdjckj a întrebat:

Vreau sa tin o dieta sa slabesc! Problema e ca de fiecare data cand tin dieta, tin cateva zile si renunt.Am incercat o dieta o saptamana, am slabit vreo 3 kg si pe urma am renuntat! straight face Ce as putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TheFuture a răspuns:

Nu trebuie sa ti dieta trebuie sa te lasi de dulciuri lipide(paine, paste fainoase, patiserie, fast-food) in general dar tu ai 55kg la 1.60 ce vrei sa faci 40kg laughing trebuie sa-ti schimbi modul de alimentatie si sa faci sport dar tu arati bine(incearca sa mananci dulciuri max 2 ori pe saptamana) big grin

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Atunci cad faci o dieta si o intrerupi, poti pune pe tine mai multe kilograme decat ai avut. O dieta se incepe numai atunci cand esti pregatit/a total din punct de vedere psihic cat si financiar, si preferabil, sub indrumarea unui medic.

| doctorandus a răspuns:

Rata de succes la slabit pe termen lung e mai mica decat rata de succes la a renunta definitiv la heroina.

| greyhound a răspuns:

Sa cauti o dieta cu care te impaci sau sa iti faci una care sa iti convina. Apoi sa te tii de ea (vrand nevrand), cu diete de o saptamana nu faci nimic, cele 3 kg pe care le-ai dat jos sunt in mare parte apa.
O luna n-o sa mori

| L7w7n7d7 a răspuns:

De ce vrei să slăbeşti? Câte kg şi ce înălţime ai?

| ckdjckj explică (pentru L7w7n7d7):

1.60 SI VREO 55 KG! big grin

| L7w7n7d7 a răspuns (pentru ckdjckj):

Şi de ce ai vrea să slăbeşti? Că ai grăsime? Dacă slăbeşti nu înseamnă că scapi de grăsime.

| iolkop777 a răspuns:

Scapa (ascunde) toate alimentele pe care nu ai voie sa le consumi in timpul dietei. Dar eu nu-ti recomand sa faci asta....mai bine du-te pe un stadion si alearga... poti slabi fara dieta asa