| Celldweller a întrebat:

Acum vreo 2 zile,stateam in pat si brusc a inceput sa ma doara inima.Spre seara mi-a trecut,iar acum am ramas doar cu niste probleme respiratorii ( trebuie sa ma fortez ca sa trag aer in piept). Aseara,insa, cred ca am avut un atac de panica: tremuram si imi venea sa vars.Acum sunt ok, nu mai ma doare absolut nimic in jurul inimii.Am citit pe net si din simptomele mele reiese ca as avea lipsa de calciu sau anxietate straight face Ce credeti? Pot ajunge la doctor abia luni, insa vreau sa stau linistit pana atunci, stiind ca nu-i nimic foarte grav.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy daca mai ai intepaturi/dureri la inima, bea apa cu zahar, daca vezi ca se inrautateste treaba, nu ezita sa mergi la urgenta, daca iti e bine pana luni, e bine sa cauti medicul de familie pentru un control amanuntit si eventual niste analize..nu te juca, ai putea sa regreti mai tarziu.
O zi minunata si multa sanatatehappy

| Stefan_Bagdan_1985 a răspuns:

Asa e ...vezi ca sunt nasoale astea,mai are si un vecin de al meu,atacuri din astea de panica,sunt foarte periculoase,poti face infarct sau atac de cord,fara probleme! Pana luni,daca atunci zici ca poti ajunge la doctor,si iti zic,nu ezita sa te duci,chiar daca nu o sa mai ai nimic,astea or sa revina,e bine sa iti faca doctorul un control sau niste analize foarte foarte repede,ca s-ar putea sa ai diabet,si poti cadea in coma oricand, si de la o coma diabetica poti ramane cialapadiu, handicapat, cu gura stramba, doamne fereste..fiindca asa incepe sa se manifeste diabetul, si vecinul asta al meu cand s-a dus la doctor, sa vada ce are, l-a gasit cu diabet de tip 2, si isi face 2 insuline pe zi,deci treaba ta,fugi la doctor! Pana luni,incearca sa fii calm, sa nu depui efort mare, daca muncesti, invoiestete de la munca, ca nu e de glumit! Sanatate si sa imi zici ce ai facut sau ce ai rezolvat! Ok?

| Celldweller explică (pentru Stefan_Bagdan_1985):

Salut! Sincer m-a speriat comentariul tau si abia asteptam sa se faca ziua de luni ca sa merg mai repede la doctor, insa aseara ai mei au chemat ambulanta ca ma simteam rau de tot.Tremuram in ultimu hal si imi venea sa vars, dar se pare ca am doar un junghi intercostal si trebuie sa ma feresc de curent, ca el l-a provocat.Ms oricum pentru raspuns.Bafta si sanatate!

| Stefan_Bagdan_1985 a răspuns (pentru Celldweller):

Asa ti-au zis cei de la ambulanta? Eeee, acum nu trebuie sa te increzi neaparat la un diagnostic cam dupa ureche si la prima vedere si mai ales cat de cat in graba...parerea mea, mai bine du-te la doctor pentru un control amanunit, fiindca, asa cum a zis si "Caramela", sa te duci la doctor pentru un control amanuntit! Sanatate multa!

| Celldweller explică (pentru Stefan_Bagdan_1985):

Nu mai merg la doctor, deoarece cred ca donsoara de la ambulanta avea dreptate.M-am ferit de curent, am stat mai imbracat si vad ca nu mai am acel junghi.