| RamonaElena2204 a întrebat:

am 43 de ani acum 5 ani in urma m-am operat si mai am un singur rinichi, pot iesi la pensie pe caz de boala? Mai am si diagnosticul wpw dat de la cardiolog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Asta ti-o poate spune doar comisia medicala de incadrare in grad de invaliditate. Medicul specialist care te trateaza trebuie sa-ti dea trimitere la aceasta comisie.

| RamonaElena2204 explică (pentru Ioandelasal):

S i nici de grad de invaliditate nu pot pana la urma este un organ scos

2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Teoretic nu veți putea ieși pe caz de boală, deoarece nici una dintre problemele medicale nu implică invaliditate, incapacitate de muncă.
Practic, ar fi posibil, dacă dosarul conține scrisoarea medicală, prin care să se spună că aveți probleme medicale grave, eventual suferiți și de o depresie puternică