| ali000 a întrebat:

Am consumat un drog și simt ca viața nu exista. Ca și cum as fi într-un joc si viața nu e reala. Au trecut 24 de ore de atunci și nu trece chestia asta. Ce e asta? Ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Derealizare banuiesc. Daca ai noroc, trece de la sine in vreo 3 zile. Daca ai ghinion, vei avea nevoie de psihiatru ca sa dispara

| sierra1 a răspuns:

Un medic zice de tratamente naturiste kpentrru situații ca a ta:
Pentru tratarea dependentei de droguri si a efectelor nocive aferente consumui lor sistematic, recomand personal urmatoarea schema dedicata de tratament pe baza de produse naturiste Calivita:

- Rhodiolin (1-1-1 dupa masa, 3 luni continuu, are efect de relaxare asupra sistemului nervos central si periferic combatand astfel starile depresive si de agitatie ce apar la eliminarea drogului).

- Noni lichid (1-1-1 linguri inainte de masa, 3 luni continuu, creste tonusul imunitar si pe cel al sistemului nervos - ambele afectate in cazul unei dependente toxice).

- Pure Yucca (0-1-1 inainte de masa, 3 luni continuu, are rol detoxifiant in special al ficatului - care este laboratorul organismului si prin care trec toate substantele toxice).

- Spirulina Chlorella Plus (1-1-0 inainte de masa, 3 luni continuu), ambele hranesc organismul printr-un aport optim de vitamine, minerale, plante, enzime, aminoacizi - substante care lipsesc in cantitate semnificativa din corpul unui pacient dependent de orice fel de drog si a caror lipsa afecteaza capacitatea de regenerare a organismului, respectiv functionare la parametrii normali).

| MihaiNicu23 a răspuns:

Incearca sa astepti in cateva ore ar trebui sa treaca efectul.

| ali000 explică (pentru MihaiNicu23):

Efectul vine și pleaca

| Crackman a răspuns:

Ea o grenada si arunca la aia din parlament.

| AliGab a răspuns:

Sa astepti sa treaca si sa nu mai consumi droguri pe viitor

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Zi-mi si mie ce-ai luat, daca nu te superi...Am avut candva o asa senzatie si am banuit ca mi-au fost inlocuite tigarile care le fumam(pe undeva prin Olanda). Senzatia a trecut dupa vreo 2 zile.

| Justlikeme2 a răspuns:

Încearcă să nu mai consumi substanțe etnobotanice, atâta tot. Trebuie sa ai doar încredere în tine, și să te gândești că poți face un pas către o viață mai bună.