| Mari006 a întrebat:

Am fost diagnosticata cu sindromul ovarelor polichiste si mi s-a recomandat sa iau logest. Luna trecută am terminat un bliser intr-o marti si trebuia sa incep unul nou miercuri doar că am uitat de el si am inceput de vineri(ceea ce înseamnă ca am inceput dupa 10 zile, nu după 8 cum ar fi trebuit). Acest lucru imi va influența menstruatia? Pentru ca venea regulat, la aceeași ora iar astăzi cand trebuia sa vina nu a venit.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| biancaebar a răspuns:

Da iti va afecta menstruatia si daca ai partener si ai mentinur relatii exista foarte mari sanse sa fi ramas insarcinata. De asta trebuie sa le iei mereu la aceeasi ora si sa incepi blisterul nou in aceeasi zi ca cel anterior.