| marinaartm a întrebat:

Buna ziua!

Am o catelusa shar pei de 3 luni si de cateva zile(2-3) este cam lipsita de energie, nu se mai joaca si sta cam mult in fata rediatorului.Deasemenea mentionez ca are "puchi" la ochisori(la unul are mai mult) si astazi a avut diaree de culoare galbuie.
Ea a avut parvoviroza in urma cu vreo 2 saptamani si cateva zile.
VA ROG FOARTE MULT SA MA SFATUITI CE AS PUTEA FACE.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| trăncănici a răspuns:

Dacă are năsucul cald şi uscat,are febră. Cîinii şi pisicile au năsucul umed şi rece în stare sănătoasă. Apoi mîncarea,nu-l îndopa doar cu alimente speciale pentru cîini,găteşte-i tu,cu carne, legume, paste.Să nu uiţi să-i mai dai şi un vîrf de linguriţă de zahăr să lingă.Să aibe apă la dispoziţie tot timpul.

| marinaartm explică (pentru trăncănici):

Multumesc frumos pentru raspunsuri!

| trăncănici a răspuns (pentru marinaartm):

Mersi pentru. fundiţă!

4 răspunsuri:
| OanaVlad a răspuns:

Ar trebui sa o duci la veterinar. poate daca mai stai mult cu ea in starea asta ar putea sa se agraveze. eu iubesc rasa aceea happy. Bafta si sper sa se insanatoseasca curand.

| marinaartm explică:

Am uitat sa zic ca doarme cam mult fata de pana acum!