| georgenbn a întrebat:

Buna ziua, am o problema destul de mare, de vreo 2-3 zile ma doare capul de mor, tusesc in continuu, ma simt foarte obosit, nu pot sa mananc si imi este si foarte greu sa ma ridic din pat pentru ca ametesc.
Poate cineva sa-mi spuna ce am? Eu cred ca ar fi o gripa dar daca imi poate spune cineva ce pastile sa iau pana ajung la medicul de familie ca momentan este inchis, multumesc frumos

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mi25 a răspuns:

Ia de la farmacie medicamente pentru raceala si gripa. Ar fi bine sa mergi la medicul de familie maine.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"cred ca ar fi o gripa "

imi pare că ai dreptate. Niște paracetamol poate n-ar strica...