| Iacob_Andrei_1999_uHlp a întrebat:

Am si eu nevoie de putin ajutor. Uneori ma cert cu iubita mea. Dupa incep sa sufar si apare un gust amar in gura si nu stiu nimic despre acesta. Am cautat pe net dar nu gasesc. Ma puteti ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Ca raspuns la factori emotionali fizicul raspunde negativ incepand cu stomacul, fierea etc, secretia de suc gastric creste si alte alea. E pe fond nervos, toti reactionam intr-un fel sau altul la neplaceri, unii chiar vomita, dar poate fi si o alarma ca ceva nu e ok cu instalatia ta.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Gustul amar nu are nimic de-aface cu iubita, gustul amar este de la fiere si de la mancat ce nu trebuie.
Mananca cateva zile mai dietetic si gustul amar dispare! Fierea ta se revolta cand ii dai prajeli, grasimi, salamuri, condimente, sau alcool.