| fluturica a întrebat:

am si eu o intrebare..acum 2 saptamani a facut o colega rubeola, a stat acasa 2 saptamani pana ieri(cand a venit) am citit pe net ca eruptia apare dupa 2 saptamani chiar. nu am absolut nici o simptoma, dar mi-a aparut o singura bubita pe mana)mai sus de degetul mare) nu stiu ce sa cred. ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Keilly a răspuns:

Din cate stiu, prima oara bubitele apar pe fata. Sunt niste pete mici rosii, dar nu sunt iesite in relief. E ca si cum ti le-ai desena cu o carioca laughing Nu cred ca ai rubeola, asteapta sa vezi daca iti mai apar si alte bubite si apoi ar fi cazul sa te duci la medicbatting eyelashes