| thomasthelion a întrebat:

Am si eu o intrebare.cam de 4 saptamani am niste pet rosii pe tot corpul, in special pe maini si pe spate.La inceput au aparut pe palme si pe brate dar s-au extins acum pe tot corpul.Petele au forme ovale sau rotunde si cu marginile bine definite.Am fost la doctor si mi-au spus ca este un fel de alergie sau urticarie.Mi-au dat Claritine dar degeaba.Am fost iar si mi-au luat sange sa imi faca niste analize, care vor fi gata cam peste o saptamana.Va rog frumos daca v-ati confruntat cineva sau daca ae cineva vreo idee sa imi raspunda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Seniorita21 a răspuns:

Eu am avut urticarie si ma manca.
am scris in blogul meu despre:
https://peacefulworldonline.wordpress.com/2012/02/01/urticaria-nasoalamai/
Du-te intre timp si la alt doctor.