| Sam3 a întrebat:

Buna ziua! Am și eu o întrebare. Tocmai am observat ca am un picior mai scurt, se observa mai ales in zona soldului și a genunchilor. Am 24 de ani și nu stiu dacă se mai poate face ceva in privința asta. Cred ca o cauza ar fi faptul ca am avut piciorul rupt in perioada copilăriei. Exista tratament pentru așa ceva? Trebuie sa fac vreo operație? Și dacă da, cât costa? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu te ingrijora!
NIMENI nu este simetric!
Toata lumea are diferente intre partile corpului din stanga si din dreapta.

| Caro34 a răspuns:

Mergi la un ortoped pentru o radiografie si stabilirea diferentei; acolo vei primi toate detaliile cu ceea ce ai de facut! Numai bine!

| NisipLaMare a răspuns:

Daca ti-ai dat abia acum seama esti sanatoasa tun. Comanda incaltaminte speciala cu talpa in interior mai ridicata nu cred ca iti trebuie mult. Exista firme care fac talpi (pentru interiorul incaltamintei )doar ca trebuie sa te duci acolo sa masoare mulajul.Te vei obisnui. Cu totii avem defecte si improvizam.Mai ramane varianta intreaba un specialist.