| giulia_5646 a întrebat:

Buna ziua am si eu o intrebare. Ultima menstruatie a fost pe data de 27.06.2011 si sunt insarcinata in cate luni de sarcina sunt? doctora ginecolog a spus ca in 5 saptamani. dar sotul meu a fost plecat in perioada de 27.06-21.07...nu prea imi ies calculele.Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Esti in a sasea saptamana de sarcina, dupa data ultimei menstre. Dar fa o ecografie, e posibil ca pe 27.06 sa fi fost o sangerare de implantare a sarcinii si sa fii insarcinata cam in 8 saptamani. Oricum, nu ai ramas insarcinata dupa 21.07, ci inainte cu certitudine.

| alessia5158 a răspuns:

Daca ai un ciclu de 28 de zile, ai fi putut ramane insarcinata intre ziua a 12-a si ziua a 20-a a ciclului menstrual, adica intre datele 8.06 si 16.06 cand sotul tau nu a fost plecat! Deci, medicul a avut dreptate!

caramela
| caramela a răspuns:

Buna, pai si tu crezi ca ai ramas chiar pe 27 gravida?
nu, tu ai ramas gravida in iunie cu 2 saptamani mai devreme, ultima menstruatie fiind pe 27, asta in cazul care nu ai mai avut contact cu nimeni...:d deci tu ai ramas gravida cam la jumatea lunii iunie, ar trebui sa ai la jumatea lunii lui august 2 luni, adica 8 saptamani de sarcinasmug papa si o zi bunahappy

| Ezyo a răspuns:

"Doctora"ginecolog are dreptate, insa daca sotul tau a fost plecat in perioada respectiva...e strict problema ta.big grin

| mary4567 a răspuns:

Pai de ce nu iti ies calculele? cam 5 saptamana sunt de cand a plecat el... 5--6

| Laura a răspuns:

Ești sigură că soțul e tatăl? laughing

| Anonim134 a răspuns:

Pai tu stii cand s-a intamplathappy