| Materrs a întrebat:

am si eu o problema cu gatul.am fumat o luna de zile (nu am pufait)... dupa o luna au inceput durerile de cap si de ceafa ..au durat cateva zile,acum alte dureri ma chinuie... am gatul foarte uscat, simt o incomoditate in gat si au aparut niste bubite pe limba si uneori ma dor urechile..sunt speriata, ce ar putea fi? e din cauza tigarilor? va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ion933 a răspuns:

Da ca ai gitu uscat e din cauza tigarilor dar bubitele nu auu nici o treaba cu tigarile dar eu ti-as sugera sa te lasii de fumat

| Vladmen7 a răspuns:

1. Du-te la medic
2 NU MAI FUMA AI UN CORP NUL IROSI

| Fabulistul a răspuns:

Da, poti spune ca tigarile sunt cauza. Si totusi, unii oameni decid sa ignore aceste simptome si sa se otraveasca in continuare pe motiv ca o tigareta ii "relaxeaza". Ai putea foarte bine sa continui sa fumezi, dimineata te vei simti si mai slabita, primul lucru pe care-l vei face dupa ce ajungi la baie e sa scuipi acea mucoasa maronie pe care toti fumatorii o adora dar continua sa fumeze fiindca le face bine. /sarcasm off
Otp: Urechile s-ar putea sa te doara fiindca ai stat in curent, nu e neaparat de la tutun. Sau poate corpul tau e slabit in aceasta perioada si te asteapta o mica raceala. In orice caz, nu mai fuma!