| Ioan20022222222 a întrebat:

am si eu o problema (ficat gras) si una din simptomele ei este greața, am cam toată ziua starea aceasta de greață.
Idei cum sa fac sa imi treaca, sa pot manca si eu ceva (nu prea pot manca de greața asta)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu este greata un simptom al ficatului gras! Toti care suntem supraponderali avem ficatul gras (steatoza) si nu tuturor ne este greata!
Recomand regim alimentar si neaparat un sumpliment pe baza de silimarina, cel mai indicat in opinia mea este acest supliment :
https://www.shopmania.ro/......-151366868

| Ioan20022222222 explică (pentru Simpatic):

Deci vrei sa spui ca daca voi lua acest supliment greata va inceta?

| Simpatic a răspuns (pentru Ioan20022222222):

Nu, acest supliment trebuie luat pentru a proteja ficatul.
greata este posibil sa fie de la altceva, posibil fierea este data peste cap.