| Laura89 a întrebat:

am si eu o problema, sunt insarcinata in luna a5a. De cateva zile mi se intampla sa am noduri in gat. La inceput, erau foarte rare dar acum sau accentuat foarte tare. As dori sa stiu ce se intampla si daca exista vreun tratament. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| marrr a răspuns:

Eu simteam ca am noduri in gat cand am facut amigdalita. Daca iti simti gura uscata, du-te la un ORL-ist. Nu vreau sa te sperii. Nodurile in gat pot fi si de la lipsa de calciu. Multa sanatate tie si bebelusului tauhappy

| kr.mdy a răspuns:

Ai grija sa controlezi si glanda tiroida, de la sarcina se poate accentua activitatea ei, sa-i spui dr tau de familie.

| AidaAmaranta a răspuns:

Buna, Laura!

Daca ai noduri in gat, inseamna ca ai emotii, sau frica in tine. Te gandesti la ceva de care ti frica, sau ...de un anumit lucru. Poate ti frica de nastere.
Linistestete, respira adanc cand ai asemenea simtoma in gat.Ai sa vezi ca totul va fi bine. Si nu este nicotratare impotriva nodurilor in gat.
Sper sa ai un bebe minunat!
Mult Succes!:*