| Allex_9984 a întrebat:

Am uneori stari de oboseala, sunt slabit si am un tremur in corp in maine! Poate nu stiu eu sa explic bine starile! Am facut analize au iesit bine in totalitate! Sa fie de la hipoglicemie? Hipoglicemia se trateaza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| DanielaMiky a răspuns:

Tremuratul poate fi si de la hipoglicemie si nemancare dar si de la tiroida ( hipertiroidie ). Hipoglicemia se trateaza mancand 3 mese pe zi si mai multe fructe, dulciuri, uneori organismul are nevoie si de dulciuri.

| tzze a răspuns:

Initial ma gandeam ca ar putea fi anemie, dar daca zici ca au iesit bine analizele inseamna ca nu ai motive de ingrijorare. Ma gandesc ca trebuia sa se vada la analize daca ai hipoglicemie (valoare mai mica de cea normala), desi cred ca sunt de vina si noptile in care nu dormi si cand mananci, mananci numai "prostii".