| Andrei1297 a întrebat:

Buna ziua am varicela sunt in ziua a 6a si ma intreb daca am voie sa mananc salam rosie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RalucutzaFarmer a răspuns:

Si eu am avut varicela si stiu ca nu trebuie sa mananci arsuri si dulciuri. Poti sa mananci salam rosie ca doar nu stai nemancat.Mie mi-a spus medicul ca pot sa mananc lactate; multe lichide; sa beau compoturi etc. Sper ca team putut ajuta.

| Andrei1297 explică (pentru RalucutzaFarmer):

Multumesc foarte mult >:d

| RalucutzaFarmer a răspuns:

Funda? ca nu mi-ai dat ca te-am ajutat