| Ofatadinanonimat a întrebat:

Presupun ca am o "afectiune". Transpir foarte mult. In zona axilelor, imi transpira mainile, nu pot purta machiaj deoarece imi transpira mult fata si se scurge. Am mereu o fata lucioasa din cauza transpiratiei.
Ce pot face ca sa tratez aceasta "afectiune"?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Vi003 a răspuns:

Ai fost la endocrinolog? Poate ca ai probleme cu glanda tiroida si un set de analize n-ar strica sa le faci. Clateste-te pe fata (de cate ori ai ocazia), pe tot corpul (dupa ce faci dus) cu ceai de salvie. Ai grija de tine!

| Anonim0100 a răspuns:

Nu mai sta mult in soare, protejaza-te ochelari, sapca si tot asa. Fa o baie rece inainte sau nu te mai machea.

Sau du-te la un medic.

Pa, pa!

| MădălinaDinu a răspuns:

Deci..cred că în primul-l rând ar trebui să-ți faci o baie rece, care s-ar zice că n-ar trebui să mai transpiri. Dacă nu te ajuta acel sfat. thinking Încearcă să stai cât mai calmă, fără să te agiți. thinking

| pufipuf a răspuns:

Lol
Pai asta are si matusa, mea... pai ea are de vreo 2 ani, a mers la neurolog si a.zis ca prin transipratie elimina vitamine si d.astea (nu stiu daca asa e si la tine). faza e ca la ea s.a agravat, si probabil o sa trebuiasca sa se opereze (nu glumesc )
Du.te la doctor si fa.ti analize cat mai repede!
Sper ca te, am ajutat happy