| JustArmy a întrebat:

De cateva saptamani am o problema. Dimineata cand ma trezesc incheietura din partea dreapta dintre mandibula si maxilar este aproape intepenita, si nu mai pot manca normal. De obicei in cateva ore revenea la normal, dar astazi nu s-a intamplat asa, toata ziua am reusit sa mananc jumatate de sandwich cam intr-o ora si pana la urma am renuntat. Care ar putea fi cauza? Credeti ca e o problema care necesita o vizita la medic? multumesc anticipat pentru raspunsuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! E o problema care necesita o vizita la medic.Doamne fereste, poate iti paralizeaza gura! Cauzele, nu se pot sti si o prietena de-a mea s-a trezit cu gura intepenita si de abia dupa o luna i-a revenit la normal(s-a dus la doctor si mi se pare ca i-a dat un tratament, deci si tu trebuie sa te duci ca altfel risti sa ramai cu gura intepenita mereu)

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Obligatoriu trebuie să te vadă medicul de familie!
Pa, pa.

| GabiiHaș a răspuns:

De obicei carenta(lipsa)calciului este cauza.iti dau sfatul de a consulta un medic...