| AndreiVB a întrebat:

Bună ziua! De câteva zile am observat că am o bubă neagră în anus, uneori provoacă mâncărime si deranj în șezut.
Nu cred ca este hemoroid deoarece am doar 16 ani. Țin să precizez că nu am întreținut relații sexuale.
Ce credeți ca este?
Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alloneforever a răspuns:

Clar e hemoroid dacă zici ca te mănâncă, trebuie să mergi la medic să vadă mai exact ce e și să primești tratament.
Nu contează dacă ai întreținut relații sexuale și nici vârsta.
Dacă zici ca este în interior, trebuie să mergi mai repede la medic ca poate să se agraveze

1 răspuns:
| Andaluzz a răspuns:

Cel mai probabil e un hemoroid! Suferi de constipație? Folosește supozitoare și creme pentru hemoroizi