| RomanCosma1 a întrebat:

Buna ziua! De duminică seara am o stare de uscăciune in gat,in gura și buze uscate! Am o stare de slăbiciune,nu am pofta de mâncare și nici nu mi-e prea sete, dar urinez des! Eu țin post de câteva săptămâni! Azi dimineață m-am trezit cu o durere de gat care a trecut destul de repede, dar simt ceva disconfort in gat(flegmaetc) Știți ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medic nu există medici pe TPU.

| Violleta2022 a răspuns:

Durerea in gat, gura si buzele uscate si slabiu\ziunea sunt semne de virus, posibil o raceala, posibil covid.
Atata vreme cat nu tii post negru (adica numai cu apa, fara pic de mancare), nu ai de ce sa ametesti.

| RomanCosma1 explică (pentru Violleta2022):

Post fără carne, brânză, oua etc!

| Violleta2022 a răspuns (pentru RomanCosma1):

Eu cred ca te-ai pricopsit cu un pui de covid, fiindca astea nu-s simptome de nemancare sau din cauza postului.

| Zuzu1991 a răspuns:

Covid

| Anonimul151 a răspuns:

Nu cred ca ai de ce sa te ingrijorez.Multe persoane au simptomele pe care le ai tu. Nu cred ca e covid deci stai linistit.Asa sunt si eu de mult timp, am starea de slabiciune nu prea mananc, nu beau apa.Dar asta nu inseamna ca avem covid.Iar celelte simptome ale tale.Probabil uscaciunea in gat o ai deoarece nu bei apa.La fel si mie buzele sunt uscate.Dar asta e din cauza ca nu ne hidratam.Iar despre discorfotul din gat, eu zic ca tot din cauza apei.Pentru ca daca nu bei apa mult timp iti dai seama, ca gatul se usuca si o sa ai o senzatie naspa..Deci acum orice simptome am avea lumea zice ca avem covid.
Simtomele astea nu au legatura cu covidul pentru sunt niste simptome pe care le au multe persoane.

E parerea mea.Nu vreau sa existe discutii in ceea ce priveste ceea ce am scris mai sus!

Sper ca te am ajutat!

| Anonimul151 a răspuns:

Este posibil daca mai ai si alte simptome, sa fi racit.Dar e o raceala usoara.Probabil cum vine primavara, e din cauza polenului (e ca o alergie). Daca iti curge nasul sa stii de ce.

| RomanCosma1 explică:

Precizez că câteodată bxand mă ridic de jos amețesc, și parcă văd roșu!

| RomanCosma1 explică:

Precizez că câteodată cand mă ridic de jos amețesc, și parcă văd roșu!