| PeLeU a întrebat:

Buna ziua!
Este posibil ca de la Helicobacter pylori sa fiu rosu in obraji?
Mentionez ca nu am vinisoare pe fata, nu am rozacee cuperoza, am facut acum 4 luni test pentru HP si mi-a iesit pozitiv...
Nu ma mananca zona unde sunt rosu si am mai observat ca in momentul cand apas in zona respectiva se face galbena si apoi apare din nou roseata...
Ce credeti, chiar are legatura cu HP, inainte nu eram rosu, nu am probleme cu emotiile sau mai stiu eu?
Multumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Freya1 a răspuns:

Helicobacter pylori este o problemă la stomac,este o bacterie ce iti afecteaza tranziții intestinali nici de cum pielea.
De obicei se manifesta prin acid in exces, dureri de burta, schimbarea scaunului...iar daca iei un tratament mai dur exista posibilitatea sa ai arsuri pe gât, în gura dar nu iti afecteaza pielea.
Ai grija până te vindeci sa nu transmiți si altor persoane, ca bacteria asta se transmite si prin strageri de mana si mai ales prin băut sau mâncat după cineva.