| Jigokunokishi a întrebat:

ieri am baut bere si vin pana cand m-am dat peste cap si am vomat toata noaptea. Azi dupa ce m-am trezit am mancat o banana si am baut 2 cani de apa si le-am vomat si pe acelea. Apoi am baut un ceai, dar inca mi e cam rau si imi vine sa vomit si as vrea sa mananc dar nu stiu ce ca sa imi treaca greata si sa ramana in mine. Aveti ceva sfaturi? Nici capul nu e prea ok.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Sfat băbesc dar extrem de util: o cană de zeamă de varză murată

| darrio2007 a răspuns (pentru sierra1):

Ma indoiesc sa se fi acrit varza la timpul ăsta.

| sierra1 a răspuns:

Pe la noi, exista varza murată de anul trecut (sigur și pe la voi)

| aXy99 a răspuns:

Sa ai rabdare, iti va trece starea asta. Ti-as recomanda si niste pastile, dar nu am idee care.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai în pat până îți revii

| Paula2018 a răspuns:

Ia un metoclopramid, mănâncă niște pâine prăjită, biscuiți, un pic de orez cu pui. După medicamentul asta nu o sa îți mai fie rău. Odihnește-te câteva ore și o sa fii ok. Și încearcă sa bei lichide, o sa te deshidratezi așa. Dacă iei medicamentul și in decurs de jumătate de ora îți e rău din nou și o sa dai afara și nu are timp medicamentul sa își facă efectul mai poți lua unul.