| MrGrasu a întrebat:

Bună ziua!
Îmi poate spune cineva de ce glandul penisului este foarte sensibil,ba chiar,la atingerea sa,"mă jenează" sau în timpul unui act sexual,abia pot să îl introduc în vagin,deoarece îi sensibil și pot doar cu prezervativ.
Știe cineva de la ce e?
Poate o fi din cauză că am avut fimoză,dar și așa, se poate trata cumva?
O cremă sau ceva?
Mulțumesc frumos de înțelegere!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Medicul urolog i ti va putea spune, mergi la el

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi al un UROLOG sa vada despre ce este vorba si-ti va prescrie el tratamentul adecvat problemei tale.

| Violleta2022 a răspuns:

Fimoza nu se trateaza cu creme sau altceva ci cu bisturiul la UROLOG sau CHIRURG.

| MrGrasu explică (pentru Violleta2022):

Păi,mi-a trecut fimoza...
am precizat

| Violleta2022 a răspuns (pentru MrGrasu):

Cum ti-a trecut fimoza?
Vad ca ne intrebi daca se poate trata?
Ai fost la medic si ai fost operat de fimoza?
Ca numai asa asa poate sa treaca!

| MrGrasu explică (pentru Violleta2022):

Pai,în timp...gen,tot încercăm să decalate, dar nu de tot, pana intr-o zi când am putut de tot, iar după aceea nu am mai avut probleme, doar cu sensibilitatea asta.

| Violleta2022 a răspuns (pentru MrGrasu):

Du-te la medic ca fimoza ta nu este rezolvata!

| MrGrasu explică (pentru Violleta2022):

Păi,fimoza nu constă în faptul că nu pot sa mi decalotez penisul?

| Violleta2022 a răspuns (pentru MrGrasu):

Ba da, dar sunt 4 grade de fimoza, ori tu nu ai ajuns niciodata la medic sa se constate rezolvarea fimozei, ci ai tras de el pana l-ai decalotata, ceea ce nu confirma ca fimoza este vindecata, doar ca atunci cand tragi de el reusesti pana la urma sa-l dezgolesti.

| Emilian65 a răspuns:

Consulta un medic urolog. Respecta intocmai recomandarile facute de el.

| Goete a răspuns:

Trebuie introdus intr-un vagin UMED

| Willis a răspuns:

Dacă îl vei atinge cât mai des, în duș când te speli, sau să mai îl ții decalotat, sensibilitatea va mai scădea. Până nu va mai fi problemă.
Dacă îl ții neatins deloc, așa va fi mereu.

| xXxXRazviXxXx a răspuns:

La doctor, mami.