| Balckis a întrebat:

Bună ziua, in perioada asta cu coronavirus.
Daca merg in alt oraș pot lua această gripa? Eu neavând probleme de sănătate și fiind student

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poti, de ce nu. Crezi ca studentii sunt imuni la asa ceva?

| Violleta2022 a răspuns:

Da, poti lua, mai ales daca intri in contact cu alti oamnei, care pot fii bolnavi.
Este recomandata tutror, sa se evite calatoriile de placere, sa se mearga in grupuri mari, sa se intre in contact cu posibile persoane bolnave.
Daca nu-i urgenta sa mergi in alt oras, mai amana cateva luni, pana virusul dispare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ee, pai daca esti student nu iei. Doar la salariati și pensionari

| johnnny123 a răspuns:

La ce ești student, la facultatea de "Nu Înțeleg Cum Funcționează Virușii"?

Poți lua coronavirus dacă intri în contact cu o persoană sau o suprafață infectată. Nu contează dacă ești student, nici ce culoare au șosetele tale.

| awspam a răspuns:

Daca mergi acasa si stai sa invezi nu cred, dar na depinde ce inseamna pentru tine plecatul laughing