| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua/seara! Am si eu o intrebare cat si o nelamurire.Cand fumez si ametesc asta se intampla pentru ca trag in piept si ajunge la creier cumva? Vreau doar sa stiu daca trag in piept sau doar in gat(nu vreau sa fac cancer in gat)si vreau sa stiu daca se intampla aceasta ameteala, doar daca tragi in piept sau nu? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Laurentiu_Suteu_1988 a răspuns:

Se produce daca tragi in piept...dar cum a zis si ingerinfrant lasa tigarile.eu unu fumez tigare electronica si sa stii ca e mult mai bine.dar nici astea nu fac mai bine la sanatate.

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Ameteala o ai pe moment ca esti incepator, cu timpul va disparea, dar vei devenii dependent de nicotina.

| mona a răspuns:

Ametesti ca nu esti obisnuita cu tigarile, mai bine lasa-le

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Lasă ţigările, fac rău la sănătate!
Te pup!

| Laurentiu_Suteu_1988 a răspuns:

In primul rand ...ametesti pentru ca nu esti o fumatoare... fumezi o tigare la cateva ore.si automat fumul trebuie sa il tragi in piept daca nu e posibil sa faci cancer in gat.credema am un var care asa i-a zis si doctoru.papa

| anonim_4396 explică (pentru Laurentiu_Suteu_1988):

Pai asta intrebam si eu, ameteala se produce pentru ca trag in piept sau nu(asa am inteles din cate am citit)...

| anonim_4396 explică (pentru Laurentiu_Suteu_1988):

Ok mersi am inteles.Insa din pacate am incercat sa ma las si nu am putut, nu am luat o perioada tigari de 2 zile ba chiar 3 si pe urma nu am mai rezistat...

| Laurentiu_Suteu_1988 a răspuns (pentru anonim_4396):

Se produce daca tragi in piept...dar cum a zis si ingerinfrant lasa tigarile.eu unu fumez tigare electronica si sa stii ca e mult mai bine.dar nici astea nu fac mai bine la sanatate.