| AndreeaDeea2 a întrebat:

Buna ziua TPU, am 17 ani, sunt fata si de vreo 3 zile sunt umflata sub mandibula si la ureche, imi vine sa vomit mereu, ma doare tare capul tusesc si am simptomele unei receli, din cate am citit se poate sa fie oreion, in schimb eu nu am facut inca febra iar acea "umflatura" continua sa se umfle (stiu ca suna ciudat ) nu de mult timp locuiesc in Londra si fara Insurance nu am dreptul sa ma duc la medic iar el va veni peste aproximativ 3 saptamani, ce ma fac in cazul asta?
Sa incep antibiotic, cui sa ma adresez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

La urgență nu ar trebui să ai niciun fel de insurance... oricum, teoretic ar trebui să ai un card european de sănătate, dacă ești asigurată în sistemul din țară.

| AndreeaDeea2 explică (pentru mihai69):

Nu am 18 ani.

| mihai69 a răspuns (pentru AndreeaDeea2):

Cu atât mai mult - mergi la urgență!

6 răspunsuri:
| Peridava a răspuns:

La urgente! Nu e numai pentru minori.

| Bya1111 a răspuns:

Simtomele sunt a varsatului de vant mi s-a intamplat si mie.

| AndreeaDeea2 explică (pentru Bya1111):

Am avut varsat de vant

| AlexPurcica a răspuns:

Puneti un ou cald invelit cu un stergarel si pune-l dupa ureche se va dezumfla