| Allexx11 a întrebat:

Buna ziua tuturor! Am o problema legata de digestie, merg foarte rar in ultima vreme la wc, am slabit mult in ultimele 2-3 luni, cam 23-24 kg,fac sala si mananc alimente cu putine grasimi,ideea e ca am facut o luna de sala,apoi am plecat o luna in vacanta,acolo am slabit cel mai mult, la munte, mergeam zilnic de 2 ori,dimineata si seara la baie,beau ceai verde si atunci si acum,si am cam aceleasi alimente,acum m-am intors, dar totusi am o problema cu digestia, ma tine pe loc si numai pot slabi inca 5-6 kg,pastile sau ceva imi puteti recomanda? testate sau sa aiba efect, sunt cam disperat, m-am intors de 2 saptamani si nu ma ingras, dar nici nu slabesc.Si fac mult mai mult efort decat inainte sa plec, la sala.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

6-12 kg/luna mi se pare slabit in mod iresponsabil. Adreseaza-te rapid unui medic.

| Elvina a răspuns:

Nu incerca cu pastile. Cine stie ce chimicale au in ele. Mergi la nutritionist si la sala, practica un sport. Bafta!

| Allexx11 explică (pentru Elvina):

Da,pai mi se par aiurea pastilele, ma rog, vad ca in ultima vreme mi-am revenit, cat de cat, fac sport, de vreo 2-3 luni, intr-una, dupa cum am mai zishappy

| Elvina a răspuns (pentru Allexx11):

Atunci mergi la un nutritionist ca sa-ti faca un regim personalizat. Degeaba faci sport daca nu ai grija ce mananci.