| smexhy a întrebat:

Bunaseara, am 17 ani si vreau sa ma duc la un bazin inchis local ca sa slabesc (in vacanta asta, nu stiu cat) sau cel putin sa fiu sanatosh.
Ok, problema e aici: eu n-am primit lectii de inot niciodata, dar totusi stiu sa inot (cred) in sens ca stiu 2 stiluri si sa ma mentin la suprafata, sami tin respiratia si sa inot sub apa... adica nu stiu daca le fac corect 100% dar functioneaza in sens ca ma deplasez relativ (cred eu) rapid in/sub apa.
Faza e ca daca ma duc acolo si inot stangaci/obosesc de la 1 tura lumea o sa se uite urat la mine ca dc is noob...
Deci credeti ca va fi OK daca inot asa cum stiu (incerc sa fac cat mai corect cum vad la ceilalti) si sa continui sa inot pana o sa ma perfectionez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu te duci la concursuri de inot, te duci pentru tine, ce treaba au restul. Cu exercitiu ai sa deprinzi si tehnicile corecte

3 răspunsuri:
| ElenaMaria1979 a răspuns:

Cel mai corect este sa mergi linistit la bazin, sa-ti perfectionezi stilul cunoscut de tine.
Nu-ti face griji de cei din jur, nu trebuie sa te intereseze. Importanta este starea pe care trebuie sa o ai tu!
Balaceala placuta! happy

| smexhy explică:

Multumesc, vasi da funda la aman3

| oproiuadrian a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa te duci la bazin pana inveti perfect sa inoti