| Csq a întrebat:

Salut, stiu sa inot dar nu am inotat niciodata la o apa mai mare decat mine si nu stiu daca pot sa raman la suprafata, gen daca obosesc si nu mai pot sa inot cum raman la suprafata?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu sunt valuri mari, faci pluta pe spate.

| AlexandruInu a răspuns:

Daca vrei sa te aventurezi la ape mai adanci, primul lucru er fii sa inveti sa,, calci apa" adica, sa incerc sa iti explic. Poti sa incepi de la o adancime. Aproape de gat si sa incepi sa dai din picioare... Ca pe bicicleta, pedaleaza, nu repede! Usor constant si ca sa iti fie mai usor poti sa dai si din maini... Ca si cand ai vrea sa cuprinzi pe cineva in brate.
Apoi daca simti ca obosesti, te lasi pe spate tragi adanc aer in piept si dai usor din picioare sau maini... Usor controlat incepi sa respiri... Tragi mult aer in piept si expiri, iar tragi aer puternic in plamani iar expiri. Sper ca ti-am fost de folos!

| Carasin a răspuns:

Îți iei aer in piept și te pui pe spate așa aerul te ține la suprafață