| rvdogaru a întrebat:

Bunica mea fumeaza foarte mult.As dori cum pot sa o fac sa nu mai fumeze.Va multumesc tare mult pentru raspunsuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ḭṆḠḕṙḀṠ a răspuns:

Daca s-a apucat de fumat ii va fi foarte greu sa se lase de tigari deoarece fumatul este ca un drog si organizmul il va cere mereu.Pentru a te lasa de tigari trebuie sa fi foarte ambitios si hotarat de acest pas incat sa nu te mai atingi de ele

5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Din pacate, pe batrani nu poti sa-i scoti din tabieturile lor. Iti vor da repede replica:"Si asa nu mai am mult de trait!"

| lia.d a răspuns:

Spune-i ca-i miroase tare urat gura dupa ce fumeaza, poate...cine stie, sunt sanse sa se lase de acest viciu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti un ratat amice

| rvdogaru explică (pentru anonim_4396):

Sa imi sugi carasu amice happy

| monalysa a răspuns:

Invato intai pe tigari mentolate.si apoi cand vrea sa fumeze sa ia cate o bomboana meltolasa.si ai sa vezi ca e bine.la un prieten a mers