| Kent2012 a întrebat:

am 12 ani si fumez cate 1 tigara pe zi mama stie intr-un fel ca fumez pentru ca acum intr-o zi m-a intrebat daca fumez si i-am raspuns ca ocazional iar tata nu stie ca fumez ci stie ca am incercat dar si tata a fost fumator inrait si a fumat de la varsta mea iar mama mai tarziu dar aproape toata familia mea sunt fumatori : mama fumeaza, bunica fumeaza, tata a fumat, unchiu fumeaza, matusa a fumat, bunicu a fumat, strabuniku fumeaza si acum. anturaju meu fumeaza in afara de 4 persoane. iar intrebarea este daca fumatul opreste cresterea chiar daca mai faci niste miscare zilnic gen mergi cu bicicleta, urci scarile? IMPORTANT: NU AM NEVOIE DE RASPUNSURI DE GEN: MAI ASTEAPTA CA ESTI MIK SAU LASALE CA NUS BUNE. P.S : DAU fundita SI INCA CEVA AS DORI SA PUBLICATZI NU NUMAI RASPUNSURI CI SI EXEMPLE SAU PETZELI DE ALE VOASTRE, CUM VAU PRINS PARINTZI SAU CE ATZI FUMAT PRIMA DATA, ETC : ACCEPT ORICE RASPUNSURI DIN DOMENIU CU CUVINTELE CHEIE (12-14 ANI SI FUMAT) SI REPET FARA RASPUNSURILE DE GEN LASTE CA NUS BUNE, M-AM DOCUMENTAT SUFICIENT IN ACCEASTA PRIVINTZA SI IN PLUS FUMEZ PE BANI MEI CA MAI INTALEZ CATE UN JOC LA PRIETENI SI FAC 10 LEI SI PE PLAMANI MEI. DAU FUNDA FUNDA FUNDA fundita REPEDE VREAU RASPUNSURI.

21 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rău e să fi prost.

| Kent2012 explică (pentru anonim_4396):

Ce ai mah omule

| prizeFTW a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu eşti mai prost ca el că nu ştii să scrii happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai conteaza daca te opreste sau nu din crestere daca te omoara?

| selysol a răspuns:

Salut eu nu fumez si nici nu voi fuma vreodata si nu cred ca opreste cresterea fumatul este ca un drog si odata ce incepi vei dori tot mai mult in fine e decizia ta banii tai plamanii tai precum ai spus si tu vad multi copii de la mine de la scoala de pe clasa a 5a cu tigara in gura si in familie am fumatoriwinking in clasa 1 baiat care fumeaza mentionez ca el are alte prioritati in afara scolii si mereu se fac comentarii la ora de biologie despre el ca fumeaza sper sa nu te afli in astfel de situatii si tu happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru selysol):

De ce iti dai cu parerea daca nu incerci?
Cat despre tine eu zic sa te lasi ca eu fumez de cativa ani si ma doare in piept destul de des dar m-am invatat. rolling on the floor

| RTDRomania a răspuns:

Pai salut eu nu am fumat si nici nu am de cand sa fumez dar un prieten de al meu ce il cunosc inca de mic a inceput sa fumeze pe la varsta ta si acum fumeza si inainte avea 1.58 inaltime si i-am zis ca se opreasca de fumat dar nu a vrut si acum are 18 ani si are 1.58 si eu 1.81 deci eu unu as zice sa te lasi de fumat dar acum faci cum vrei dar daca tu tii la sanatatea ta du-te si mai strange bani si cumparati un aparat pentru fumat e foarte bun toti din familia mea au probato si ei erau inraiti din fumat fumai 4-10 pachete pe zi si au incercat-o si acum au lasat de fumat, eu unu zic sa te lasi de acum cat mai ai timp.

| Steffani a răspuns:

Hei! nu stiu sigur daca fumatul opreste cresterea, dar nu e bine sa fumezi fooarte foarte mult happy si eu am fumat (nu foarte des) prima oara am fumat vogue si e ok happy pe mine m-a prins fratimiu si atunci n-am mai fumat decat foarte rar 1-2 ori pe saptamana. iar m-a prins si i-a spus mamei, atunci m-am lasat. e viata ta si faci ce vrei dar ti-o spun din propria experienta ca nu este bine sa fumezi la varsta ta happy eu tot la 12 am inceput si odata ce te apuci iti da dependenta. ai timp pentru tigari dar mai tarziu, nu te supara pe mine, ti-o spun ca un sfat prietenesc. eu am inceput sa fumez pentru ca toti de la noi din gasca fumau, si ei imi spuneau ca sunt fraiera pentru ca nu fumez si chiar am fost fraiera pentru ca m-am luat dupa ei sad acum regret sad

| Angellify a răspuns:

Din betie te trezesti dar din prostie niciodata...

| peagus2000 a răspuns:

Mha si eu am 12 si fumez de la 10 dar am reusit sa ma las!
Ar trebuii sa incerci si tu!

| cosminandrei a răspuns:

Salut si eu fumez de la varsta ta kent 4 fumez...totusi nu e bine sa devii depedent am vazut ca ai o poza cu un pachet de tigari si numele de KENT2012
tot facand asa devi depedent si numai fumezi o tigara pe zi ci 3-4 sau chiar un pachet raspuns la intrebarea ta:o sa cresti un pic mai greu la inaltim dar sin in greutate tine-o cu o tigara pe zi si nu o sa ai nimic!

| MicutttaDeTot a răspuns:

Heii, eu sunt in aceeasi situatie ca si tine, dar la mine in familie nimeni nu fumeaza, eu am incercat pentru ca prietenii mei m.au determinat sa fac asta, mama a aflat si mi-a zis ca imi distrug sanatatea, si sa nu mai fumez, dar nu am ascultat.o, si stiu ca nu e bine. Si cred ca si tie iti e greu sa te lasi nu?

| OmuGnom a răspuns:

Ma baiatule eu am 15 ani jumate si fumez de 2-3 ani din cauza anturajului, si fosta mea prietena a fumat.In legatura cu cresterea, nu o opreste insa vei fuma o tigara apoi 2 si tot mai multe..eu asa am facut si acum imi rulez singur tigarile in foite.O sa fumezi tot mai mult.In fine, odata am mers acasa dupa un concert rap, acolo am fumat mult cam 1 pachet si vreo 2 cuie(iarba)si cand am ajuns acasa nu puteam sa ii mint pe parinti ca nu am fumat pentru ca se simtea de la o posta rolling on the floor Totu depinde de tine, cresti mare si mai ai multe de invatat! big grin

| alexcs1 a răspuns:

Lasa ca e bine sa fumezi

| Dya_Na_Grigore_1998 a răspuns:

Si eu am 12 ani si fumez aproximativ ocazional. Fumez cand ma plictisesc si nu am ce face, si tot ca tine cate una. Te poti lasa usor dar sa ai incredere in tine

| patricia5 a răspuns:

Ma copcile dutie ma la scola! nu mai fuma! ca nici corect nu scrii
! mai bine de banii aia iti cumperi acadele!

| Cezar a răspuns (pentru patricia5):

Tu vorbeşti măi " copcile "? laughing

| ralucavalentina a răspuns (pentru patricia5):

Corect!

| DeeaVonP a răspuns (pentru patricia5):

Dar tu scrii prea corect? laughing

| Tutorials a răspuns:

Salut.Eu tot am 12 ani si vreau o data sa incerc o tigara numai o data, dar ma tem sa nu mi se intimple ceva.Eu am bani dar ma tem