| mrBean008 a întrebat:

Buun.am 1,79 la 14 ani.parinti sunt mai mici ca mine(tata e cam la aceeasi inaltime).mai cresc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vlad89c a răspuns:

Nu iti fie frica, la varsta asta, de obicei toti suntem mai inalti decat parintii.
Pai ce? vrei sa te opresti acum? eu zic ca mai cresti, 1.79 e putin, daca nu vei mai creste vei ramane la 1.80, si foarte multi vor fi mai inalti ca tine.
Nu te speria, nu o sa ajungi un gigant de 2.30 sau ceva de genul.
Toti crestem mult.

daca gasesti folositor ce ti-am zis, nu ezita sa imi dai o fundita.

| mrBean008 explică (pentru vlad89c):

Pai ideea e ca tot vreau sa cresc, as lua si stimulenti

| vlad89c a răspuns (pentru mrBean008):

Pai mai cresti, sigur, o sa cresti cam pana la 18 ani.
deci mai ai 4 ani in care sa crestihappy

| mrBean008 explică (pentru vlad89c):

Ceva recomandari pentru crescut osor de facut acasa?

| vlad89c a răspuns (pentru mrBean008):

Cum adica pentru crescut usor?

| mrBean008 explică (pentru vlad89c):

Adic fara sa ma complic cu handball sau altele(stiu ca sariturile sunt utile la fel si loviturile de picior, corect?

| vlad89c a răspuns (pentru mrBean008):

Pai de acasa... nu am informatii despre astea. dar tie iti e frica ca o sa ramai la inaltimea asta?
Ai 14 ani, ai tot timpul ca sa cresti.
Poti sa te intinzi mult, sa faci exercitii de gimnastica...