| best1people a întrebat:

Ca sa imi puna aparat dentar pentru ami indrepta dintii (desi nu sunt foarte strambi,doar un pic de tot mai in fata) mi-a scos doi dinti sanatosi,premolarii mai precis, cei de jos.Intrebarea mea este daca acele goluri se vor astupa, ca eu nu cred ca imi poate aduce dintii atat de mult in spate sa acopere spatiile. Oare e posibil sa imi ramana acele spatii goale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AirănMeidăn a răspuns:

Probabil e.
Oricum dentistul stie ce face, e specializat pe asta.

| best1people explică:

Daca are cineva experienta, sau stie de la altcineva...