| BellyGiggling a întrebat:

Cafeaua ingrasa? cam cu ce poate fi comparata?
Eu beau o cescuta mica si nu in fiecare zi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cafeaua nu ingrasa, ci laptele si zaharul din ea.
Fara indulcitori contine cam asa :
cafea instant - 4 calorii
espresso - 1 calorie
cafea la ibric - 2 calorii

9 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Experimentele efectuate pe 2 grupuri de persoane, un grup care a băut cafea cu îndulcitor iar celălalt cafea cu zahăr, au concluzionat ca grupul de persoane care a băut cafea îndulcită cu zahăr a mâncat mai puțin pe parcursul a 30 de zile. Acest fapt se datorează efectului de reducere a senzației de foame pe care îl are zahărul.
În concluzie cafeaua cu zahăr poate ajuta în cadrul unei diete de slăbire.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca are zahar ingrasa.

| Cosmin86 a răspuns:

Niciun aliment NU ingrasa, nici macar KFC, te ingrasi DOAR daca nr. de calorii consumate zilnic este mai mare decat numarul de calorii arse, PUNCT.

Răspuns utilizator avertizat
| yourgirl a răspuns:

Nu ingrasa, dar daca o bei prea des poti avea probleme cu inima

| Sorin24 a răspuns:

Cafeaua nu ingrasa!
De curand am citit un articolo in Ce se-ntampla doctore? in care spunea ca cofeina si scortisoara imbunatatesc circulatia sangelui si este un foarte bun antioxidant(previne cancerul)pe langa faptul ca te mai tine si treaz.DAR in exces cafeaua poate dauna mult organizmului.Acest lucru consta in pierderi de memorie sau migrene.big grin sper ca te-am ajutat

| laptedetara a răspuns:

Nu ingrasa deloc daca e simpla. daca o bei cu zahar sau lapte are ceva calorii dar putine in orice caz happy

| vaali13 a răspuns:

Daca ar ingrasa cafeaua as fii obez crede-ma, o cafea pe zi are efecte pozitive si previne anumite boli, normal are si efecte negative dar in ansamblu e recomandata o cafea pe zi

| Anonimus94 a răspuns:

Este demonstrat faptul ca un mar dimineata te ajuta mai mult sa te pui pe picioare decat o cafea. happy Stima