| MironAndrei1 a întrebat:

Cam care ar fi greutatea ideala pentru 13 ani si 1.75? Funda big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Greutatea ideala ar fi 65 de kilograme.
Te pup!

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Greutatea ta ideală ar trebui să fie de 67 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Toate cele bune.

| OptimusTr a răspuns:

Păi nu ştiu. Depinde de mai mulţi factori.
De exemplu eu fac baschet şi la 13 ani aveam 1, 73 şi exact 60 de kilograme. Acum la 15 ani am 1, 75 şi 64 de kilograme, dar am mai multă masă musculară.
Deci depinde de faptul dacă faci un sport sau nu, dar cred că în cazul tău 60 de kilograme ar fi OK.
Oricum, ar trebui să mergi la un nutriţionist pentru astfel de întrebări.