| AnonimulCurios a întrebat:

Cand ai un herpes la gura este indicat sa ai buzele uscate sau umede ca sa iti treaca mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
poti folosi pasta de dinti pe buza, iar daca persista herpesul mergi la un specialist pentru o ingrijire corespunzatoare.
O zi buna.

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Sa fie umed, adica sa dai cu balsam/crema ce ai numai sa nu se usuce ca usura rau tare.
Daca nu ai ceva special, poti da si ulei de masline pana iti cumperi ceva de la farmacie.
http://dr-catalin-luca.ro/......tural.html
O seara buna:)

| T0T a răspuns:

Tot aia e.

| CartofiorDulce a răspuns:

Nici, nici. Cel mai bine e sa te dai cu o crema speciala pentru herpes de la farmacie sau cu un balsam de buze.