| RoseAndBiia a întrebat:

Cand merg simt ca trosneste soldul ( am pus mana si se simte ca pocneste ) si de dimineata ma doare soldul drept doar daca pun mana straight face. poate fi vorba de lipsa de calciu? N`am luat vitamine si n-am mai baut lactate de. luni intreg nu le suport am intoleranta la lactoza. Ce sa fac sa nu ma mai doara soldul? Daca consum vitamine, calciu n-o sa-mi mai trosneasca nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca numai o vizita la medic face sa stii ce ai[eu as spune ca ti sarit de la loc dar cine stie...]

| foxsilver a răspuns:

E posibil sa ai o deficienta de calciu, ca atare, probleme cu ligamentele.
Cel mai indicat ar fi sa faci un control medical, daca nu vrei, cel putin consuma vitamine cu un continut mare de calciu, si D2-vitamina care fixeaza calciu in organism.

| Hevnoraak a răspuns:

Măine faci o vizită la medicul de familie.
Nu găseşti răspunsul pe TPU pentru că mă îndoiesc că există medici pe aici.