| Cristian1994 a întrebat:

Care ma poate ajuta si pe mine cu niste sfaturi: de azi dimineata nu mai am nici gust si nici miros, iar eu stiam ca asa se intampla cand esti racit dar eu nu sunt. Mi-a trecut acum vreo 5 zile raceala... ce raw eeeesad. dau funda imediathappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ruPfashu a răspuns:

Mergi la doctor. Se poate sa se fi intrerupt nervul olfactiv, sau poate sa fie ceva de natura neurologica... dar cel mai indicat e sa consulti un specialist. Sper sa mergi la doctor si sa iti capeti simturile inapoi cat mai repede.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cumva ai facut exces de picaturi de nas (gen Bixtonim, Rinofug)? Daca da, opreste imediat picaturile si asteapta ca mirosul sa revina (va dura in jur de 10 zile).

Abh
| Abh a răspuns:

Cu siguranta ai facut exces de decongestionante nazale. Pune in nas ceai de Musetel de acum incolo si daca mirosul nu revine, du-te la un ORL-ist.

| bobby_7474 a răspuns:

Poate ai sinuzita, pentru ca si in cazurile aste dispare gustul si mirosul