| Lara-Mioara a întrebat:

Care sunt modalitatile prin care se fac operatii de implant mamar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Implantul mamar se poate face cu siliconin doua moduri sub muschiul pectorial(este mai riscanta deoarece se rupe muschiul pentru a se introduce implantul) si sub glanda mamara.

2 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

O fosta prietena si-a facut. Iti spun cum a fost la ea, nu stiu daca sunt si alte metode. Ei i-au bagat implanturi cu ser, dupa ce a discvutat cu medicul. La o clinica particulara si a tinut-o doar o zi dupa operatie. 3000 $. Stiu ca e imp sa mergi pe ce iti recomanda medicul; sa alegi o marime potrivita pentru corpul tau. Imi povestea de o tipa din salon, la 17 ani (Apropo, e bine si sa ai vreo 21>, ca sa se incheie modificarile corpului; daca ai sub 18, acordul parintilor), care alesese un numar de implant f mare si a stat cu drene toata ziua, i-a plesnit operatia etc. Si i-au dat o bustiera speciala, de tinut cateva zile. Dureri si de-abia s-a miscat primele zile. Cand si-a revenit, a at o raita prin magazine si si-a luat tot felul de sutiene si corsete.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai... alea clasice... o incizie sub san, sau la axila...

apoi ar mai fi prin aureola mamara (prin sfarc) si nu prea se vede cicatricea...

si am pastrat ce era mai bun pentru sfarsit, metoda mea favorita pe care sper sa o folosesc candva: prin buric! big grin o da, cicatrici zero! se deznoada/taie (ei stiu mai bine) buricul... si cu niste sonde fac toata treaba... se introduc pungutele strategic si le umplu cu salin dupa happy suna minunat, nu? happy