| Catalinlupu23 a întrebat:

Cartofii la cuptor ingrasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

În cantități mici, nimic nu îngrașă.

| RAY a răspuns:

100 grame =100 calori, nu ingrasa nimic in deficit caloric

| sierra1 a răspuns:

Dacă-s mulți și des, oho, și incă cum!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Desigur. Dar nu la fel de mult ca celelalte tipuri de pregatire a cartofilor. Deci este ok, dupa parerea mea big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, dar într-o dietă sunt mai potriviți decât cei prăjiți să zicem. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice ingrasa dar acum depinde ce dieta ai. Daca inainte mancai doar cartofi prajiti cu 3 paini zilnic, cartofi fierti sau la cuptor si 0 paine e mult mai ok.

| Catalinlupu23 explică (pentru anonim_4396):

Pai nu mananc paine deloc, am pus 3 cartofi mari la cuptor taiati si 2 bucati de piept de pui mici si 3 bucati de mamaliga

| Elena199999999999 a răspuns:

Iti dau o idee care cu siguranta te va ajuta... alimentatia corecta este ceea ce te va ajuta,
NU combina Carnea, Cartofi si Painea indiferent in ce mod le gatesti, sunt atat de multe variante in care poti combina aceste produse dar nu le combina niciodata aceste 3, canea eventual cu o salata, cartofi cu legume si painea chiar cat de putin sa fie consumata o poti combina cu un iaurt slab, si 2 litri de apa pe zi, si strict nu manca dupa ora 6, indiferent de tentatie, eu am facut acest lucru si in 1 saptamană - 5 kg