| Celdrept a întrebat:

Cât costă un implant dentar? Mi se mișcă un dinte și am înțeles că nu îl mai pot salva sa ii facă ceva sa nu mai se miște așa rău,este vorba de un dinte, incisivul central superior! Costa mai mult de 700-1000 de lei? Am citit că poate fi și 300 de lei este adevărat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Depinde de orasul in care te afli, dar da, e mult mai mult decat 1000 de lei.Mergi la cabinet si intreaba cam cat ar fi pentru situatia ta.Nu e nicio rusine sa intrebi dinainte, sa stii.

| Celdrept explică (pentru dullcat):

Nu trebuie sa fie de calitate, cel mai ieftin. Din Timișoara! Sa vad daca o sa primesc bani, nu cred că o să primesc la care prostii am făcut, dar sper.
Am un cabinet care punea masele cu putini bani undeva la 100 de euro acum 2 ani jumate.

| dullcat a răspuns (pentru Celdrept):

Mai, gresesti foarte mult zicand asa.Gandeste-te bine ce inseamna cel mai ieftin? Inseamna ca peste cativa ani vei fi nevoit sa scoti alti bani din buzunar pentru aceeasi distractie.La casa si la dinti nu se face economie. Faci dum doresti.

| Celdrept explică (pentru dullcat):

Tu ai mai ieși din casă daca ți-ar cădea un dinte din fata? Și nu ți-ai permite sa îl pui? Te-ai mai duce sa te angajezi? Mai ales ca și casier? Mie mi se pare o umilință sa îți cada un dinte din fata, clar o sa zică toți că ești sărac lipit de nu îți permiți să îți pui dinte, denotă sărăcie crunta nu știu, as prefera sa mor decât să îmi cada dintele asta sa vadă toți craterul in gura

| Celdrept explică (pentru dullcat):

Fac eu bani până atunci că o să merg la lucru in străinătate nu e stres numai sa nu vad golul acela in gura

| dullcat a răspuns (pentru Celdrept):

Te inteleg, dar incearca sa apelezi si la cunoscuti, ca sa strangi bani pentru o lucrare decenta, care sa reziste.Eu asa as face.

| Celdrept explică (pentru dullcat):

Inafara de o ruda nu am pe nimeni care să mă ajute, iar parinti nu mai am. Aștept vesti de la ea, daca nu mă va ajuta mă voi resemna, poate mai rezista o lună/ două /trei
Mersi de răspunsuri. happy ești simpatica, și de folos comunității.

| dullcat a răspuns (pentru Celdrept):

Aa, sorry to hear that.Mna, cu placere.

Multumesc, apreciez!

| Celdrept explică (pentru dullcat):

Englezoaicohee hee
Sa ai o seara minunata, așa ca tine.